ÖMER

Kulüpler Listesi

Logo
Cansu Akpınar
191114052@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi’nde 2017 yılından beri faaliyet gösteren kulübün temel ilkesi, Atatürkçü ve Vatansever gençliği birleştirmek, Gençliğe Hitabeden aldığımız görev ile Atatürk’ün ilkelerini yaşatmaktır. Dönem içerisinde Atatürk Sempozyumları, Anıtkabir ziyaretleri, 18 Mart Çanakkale ziyaretleri, gündeme ilişkin konferanslar ve gündem tartışmaları gibi çeşitli faaliyetler bulunmaktadır.

logo
Selin Pekçetin
180121039@stu.istinye.edu.tr

Avrupa Tıp Fakültesi Öğrencileri (EMSA) Birliğinin İstinye Üniversitesi temsilcisi kulübüdür.

Logo
Harun Ayas
170206006@stu.istinye.edu.tr

Başta beyin olmak üzere insan vücudunu çeşitli yönleriyle ele alıp yeni araştırma alanları ve fikirler üretmek amacında olan kulüp, multidisipliner üyeleri ile kurulmuştur. Aynı amaçla mühendislik, sağlık ve diğer disiplinlerden görüşleri de destekler. Kulüp üyeleri tarafından birçok bilimsel araştırma ve etkinlik yürütülmekte olup gelecekte de bilim severlerin katkılarına her zaman açıktır.

logo
Mısra Öykü Alaz
180503005@stu.istinye.edu.tr

Kulübün ana amacı fantastik kültürü henüz tanımamış üyelerimize fantastik kültürü sevdirmek, bu mecraya aşina olanlarınsa kendisini yabancı hissetmeden aynı ilgi duyduğu alandaki insanlarla sosyalleşebilmesi ve ortak paydada buluştuğumuz bu oluşumdan olabildiğince keyif almasını sağlamaktır. Etkinlikler dahilinde frp, kutu oyunları, film maratonları, söyleşiler ve çeşitli atölyeler bulunmaktadır.

Mohamed Ziya Alzubaidy
190101272@stu.istinye.edu.tr

Hızla ilerleyen teknoloji çağında geride kalmamak ve sağlıkta teknolojiyi en iyi şekilde takip edip ayak uydurmak için her bölümden çalışmacılarla multidisipliner çalışmalarda bulunup gelişime katkı sağlama amacıyla kurulmuş bir kulüptür.

Logo
Sedat Sancaktar
180529003@stu.istinye.edu.tr

Sinemanın üretim kısmını deneyimlemek isteyen öğrenciler için network ağı kurmayı hedefleyen bir öğrenci kulübüdür. Üyelere çekecekleri filmlerde, ekip kurma, planlama ve organizasyon desteğinde bulunulmaktadır. Düzenlenen atölyeler ve söyleşilerle teorik alanda da sinema ufkunu genişletmeyi amaçlar. Film galalarına katılmak gibi aktiviteler de yapılmaktadır. Cinevision Club, sinemanın mutfağına girmek isteyen öğrenciler için bir basamak işlevi görmeye devam ediyor...

Logo
Esma Harmancı
190722090@stu.istinye.edu.tr

Teknolojiyle ilgilenen öğrenciler için kurulmuş kulüptür. Öğrenciler kulübümüze katılarak bilgilerini eşler arası bir öğrenme ortamında geliştirir ve farklı teknolojiler ile ilgili eğitimler alır. Ana amaç öğrencilerin teori ve pratik arasındaki boşluğu doldurmasına yardımcı olmaktır.

Logo
Ahmet Furkan Tunçel
180422034@stu.istinye.edu.tr

Kulüp kurulduğu günden itibaren İstinye Üniversitesinde sinema kültürünü oluşturmak ve bu kültürü yaygınlaştırmak amacı ile çalışmalarına durmaksızın devam etmektedir. Bu amaç doğrultusunda; Kulüp kurucuları tarafından Prodüksiyon ekibi kurulmuş olup kısa filmler çekilerek festivallere gönderilmektedir. Sektörü tanımak üzere, yurt içinden ve yurt dışından yönetmenler ile görüşmeler düzenlenmektedir. Ayrıca yaz aylarının klasikleşen Açık Hava Sinema Gösterimleri ve kış aylarının vazgeçilmezi olan film maratonları düzenlenmektedir.

Logo
Serdar Enes Pişkin
180206019@stu.istinye.edu.tr

Mesleğin ilkeleri doğrultusunda Dil ve Konuşma Terapisi Kulübü olarak, dil ve konuşma bozukluklarına sahip olan ve risk faktöründe olan tüm bireylere farkındalık sağlanması, engelli bireylere sosyal rehabilitasyon ve etkinlikler yapılması, dil ve konuşma ile alakalı multidisipliner çalışacak sağlık elemanlarına ve mezun olacak dil ve konuşma terapistlerine eğitimler yapılması ve bilinçlendirme çalışmaları, çeşitli engel grupları olan bireylerle sosyal sorumluluk çalışmaları, yapay zeka ile dil ve konuşma üzerine engelli bireylere destekte bulunan projeler üretmeyi amaçlayan kulüptür.

Logo
Şeyda Elif Oğuz
170203019@stu.istinye.edu.tr

Doğa ve kampçılık kulübü olarak yeşile, oksijene en ihtiyaç duydugumuz bu dönemlerde doğaya yaptığımız geziler, yürüyüşler, doğa aktiviteleri ve kamplarla doğayla iç içe kalıp, derslerden stresten biraz da şehir hayatından uzaklaşmayı hedefliyoruz. Kulüpçe yaptığımız geri dönüşüm ve çevre temizliği etkinliklerimizle de doğaya olan teşekkürümüzü bir miktar olsun ödediğimizi düşünüyoruz. Doğa ve kamp hayatını seven arkadaşlarımızla tanışmaktan ve yeni maceralara atılmaktan büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz.

Logo
Semay Öztürk
191103139@stu.istinye.edu.tr

Dünyada en hızlı büyüyen sektör olan e-sporu üniversitemizde tanıtmak ve üniversitemizi müsabakalarda temsil etmek amacıyla kurulan kulüptür.

Logo
Rojda Gültekin
180202046@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı; kadın, anne ve çocuk sağlığına katkı ve destek olmak olup , öğrencilerinin ders dışı zamanlarında, öğretim elemanlarıyla birlikte akademik ve kültürel etkinliklerde bulunmasını sağlamaktır.
"Hayata bir EBE ile başla"

Logo
Nilay Bahadır
180404006@stu.istinye.edu.tr

Edebiyatı ve ürünlerini çeşitli yönleriyle eleştirmek, bilgi birikimini ortak alana açmak, sadece edebiyat ile ilgili konular olmamak üzere münazara etkinlikleri gerçekleştirmek ve değerli hocalarla Türk Edebiyatı hakkında çeşitli konferanslar yaparak edebiyatsever kitleyi bir araya toplamak amacıyla kurulan kulüptür.

Haluk Alper Tiryaki
180508023@stu.istinye.edu.tr

Hava, kara ve suda yapılan çağdaş ekstrem spor tekniklerinin öğretilmesini ve uygulanmasını sağlamak, ekstrem spor kültürünün öğrenilmesi ve yayılması için çaba göstermek ve ekstrem sporcular arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak amacıyla kurulmuştur.

logo
İlayda Çamlıtepe
180230009@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı, meslekte adından söz ettiren meslektaşlarımızın tecrübelerinden ve biz öğrencilere tavsiyelerinden yararlanarak eğitim hayatımıza katkı sağlarken aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerine destek vererek veya öncülük ederek farkındalık yaratmak, toplumu tehdit eden fiziksel risk faktörlerinin öğretilip, toplum sağlığını korumak için toplumu bilinçlendirmek gibi sosyal alanda bizleri geliştirecek etkinlikler düzenlemektir. Bütün bunları yaparken üniversitemizin farklı kulüpleriyle iletişim halinde olup öğrenci faaliyetlerini geliştirerek de biz öğrencilerin üniversite içerisinde iletişim içerisinde olmasını sağlamayı hedefler. Aynı zamanda üniversitemizin Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü diğer üniversitelerden ayırt edici hale getirebilmek de hedeflerimiz arasında.

Logo
Elif Yaman
190701102@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı neredeyse herkesin hayatında yer edinen, insanların kendini ifade etme aracı olan fotoğraf sanatının derinlerine inerek daha çok insana ulaşmasını sağlamaktır. Okulumuzda fotoğrafçılığa ilgi duyan herkesi hem öğrenip hem sosyalleşebileceği ortak alanlarda buluşturmak, fotoğrafçılığını daha iyi düzeye taşımak isteyenlere teorik ve pratik bilgi birikimi oluşturarak öğrenilen bu bilgilerin de uygulanabileceği gezi ve etkinliklerle desteklenerek çevrelerine geniş bir pencerede bakabilmelerini sağlayan çalışmalar düzenlenmektedir.

Logo
Fatmanur Soyyiğit
170504001@stu.istinye.edu.tr

İSÜ Genç Yenilikçiler Kulübü dünyaya farklı ve daha geniş açılarda bakılmasına yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Eğitimden sanata her türlü alanda her zaman farklı ve yenilik katmayı hedefleyen bu kulüpte gerçekleştirmek istediğiniz her türlü fikri hayata geçirebilirsiniz. Eğer siz de hayatınıza renk katmak istiyorsanız kulübe katılabilirsiniz. Sizinle tanışmaktan onur duyarız.

logo
Melike Bağcı
170402003@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü 2016 yılında kurulmuştur ve okulumuzun en uzun soluklu kulüplerinden bir tanesidir. Gençlerin bağımlılık türlerinin ve bunları yaygınlaştıranların hedefinde olduğunun bilinciyle, arkadaşlarımızı her türlü zararlı alışkanlıktan korumak amacıyla üniversitelerde, meydanlarda, sporda, sanatta kısacası farkındalık oluşturmak için Genç Yeşilay her yerde. Çeşitli bağımlılık türlerine karşı farkındalık oluşturan saha çalışmalarının yanında; ortaokul, ilkokul ve lise öğrencileriyle yürütülen projeler sayesinde önleyici olarak rol almaktadır. Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce Genç Yeşilaycı ile bir araya gelinen kamplar ve etkinliklerle, bağımlılıklardan uzak ve akranlarla keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarıyoruz. Sen de onlarca üniversiteden yükselen “Bağımlı olma, özgür ol!” sesine eşlik etmek istiyorsan Yeşilay Kulübüne katılabilirsin!

logo
Batuhan Bilgiç
190723005@stu.istinye.edu.tr

Üniversite yıllarında üyelerini girişimcilik ekosistemiyle tanıştırmayı amaçlayan bir organizasyondur. Girişimci Mühendisler Kulübü üyeleri eğitimlerle 21. yüzyıl yeteneklerini geliştirir, sektörden aktif insanlarla tanışır ve işlevsel bir "network" inşa etme yolunda adım adım ilerler.

logo
Esra Tekgül
170205051@stu.istinye.edu.tr

Başta Çocuk Gelişimi öğrencileri olmak üzere her bireyin ortak noktası olan çocuklar üzerine temellendirilmiştir. Çocuğun içerisinde bulunduğu gelişim dönemlerini, bu gelişim dönemlerinde göstermiş olduğu özellikleri, gelişimlerinde etkili olacak ilkeleri bilerek sağlıklı, mutlu ve kendini gerçekleştirebilen bireyler olarak yetişebilmeleri için aileyle beraber toplumunda görev ve sorumluluğunun olduğu bilincini kazandırmayı hedeflemektedir. Bu alana ilgi duyan öğrencileri bir araya getirerek hem kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak hem de farkındalık yaratacak akademik ve sosyal etkinlikler gerçekleştirmektedir. Her ay düzenli olarak, alandan kıymetli akademisyen ve misafirleri ile herkesin katılımına açık olan seminer, konferans, etkinlik ve toplantılar düzenlemektedir.

Logo
Rabia Gökçe Turan
191211123@stu.istinye.edu.tr

Kulüp, havacılık ve uzay sevgisini yaymayı, aynı zamanda üyelerini bu alanlarda bilgilendirmeyi hedefleyen etkinlikleri aktif bir şekilde sürdürmeyi hedefler. Etkinlikleri gerçekleştirirken, paylaşılan bilgilerin doğruluğundan emin olabilmek adına sektörde deneyim ve uzmanlığı olan kişilerle birebir iletişime geçilerek interaktif iletişim ortamına fırsat yaratılmaktadır.

Logo
Aliye Ünal
180301053@stu.istinye.edu.tr

Başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanları korumak, haklarını savunmak ve zorlu yaşam mücadelelerinde onlara yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Kulüp, doğaya zarar verilmemesi ve hayvan haklarının ihlal edilmemesi için aktif olarak proje ve bilinçlendirme çalışmaları yürütmektedir. Kulüp içinde sokaktaki dostlarımız için beslemeler, kedi evi atölyeleri, barınak ziyaretleri gibi etkinlikler gerçekleştirmekle birlikte, sosyal medya hesaplarından hayvan sahiplendirme ilanları ve kulüp duyurular yayınlanmaktadır. Etkinlik ve çalışmalar daha çok patili dostlarımıza yardımcı olabilmek umuduyla devam etmektedir. Dünyanın sadece bize ait olmadığının bilincinde ve sorumluluğunda olan herkesi kulübe bekliyoruz.

Logo
Elif Ayşe Sürücü
170204010@stu.istinye.edu.tr

Hemşirelik bölümü öğrencilerinin ders dışı zamanlarında akademik ve kültürel etkinliklerde bulunmasını sağlamak ve bölüm öğrencileri arasında dayanışmayı arttırmak amacıyla kurulmuştur.

Logo
Hilal Koç
180723011@stu.istinye.edu.tr

IEEE'nin temelleri 1884 yılında içlerinde Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin önemli bilim insanları tarafından atılmıştır. IEEE mühendisliğin yaratıcılığı artırma, bütünleştirme, paylaştırma işlevine, elektroteknoloji ve bilgi teknolojisine, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunan; kar amacı olmayan teknik bir mesleki organizasyondur. IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde onlara mesleki açıdan çok önemli yardımlarda bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve network üzerine mesleki toplantılar düzenlemektedir. Gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerileri geliştirme fırsatı sunar. 300'den fazla sürekli eğitim ve geliştirme programı üyelerin hizmetindedir.

Logo
İlayda Zeynep Demirbaş
180508013@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi öğrencilerinin birbirleriyle etkili iletişim kurabilmesini amaçlayan kulüp ayrıca sosyal, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenleyerek sorumluluk bilincini daha da yükseltmeyi hedeflemektedir. Bu amaçlar çerçevesinde kulüp üyelerinin birbirleri ile daha iyi iletişim kurabilecekleri toplantılar gerçekleştirilmektedir. Dönem dönem çeşitli ekstrem sporlar ve paintball gibi sportif etkinlikler de düzenlemektedir. İletişim Kulübü olarak topluma ve çevremize karşı olan sorumluluklarımız doğrultusunda devamlılığı olan çeşitli sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilmektedir. Kulüp olarak hayvan dostlarımız için gerçekleştirmiş olduğumuz "Patiler İçin El Ele" adıyla yola çıktığımız sosyal sorumluluk projemiz oldukça büyük bir ilgiyle karşılandı.

Logo
Begüm Özay
180724001@stu.istinye.edu.tr

Kendilerini yaptığı işe ait hisseden, ortak bir hedef doğrultusunda uyum içerisinde çalışan, çalışırken yaptığı işten zevk alan, güçlü bir kurum kültürüne sahip olmayı kendilerine ilke edinmiş İstinye Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından oluşturulan bir topluluktur. Kulübün amacı, öğrencilerin akademik hayatlarına ek olarak iş dünyasının çeşitli alanlarını bir araya getirip ‘IES’ rehberliğinde onların meslek hayatlarına yüksek motivasyonlu ve bilinçli birer birey olarak hazırlanmalarını sağlamaktır.

Logo
Gülendam Yazkan
180508002@stu.istinye.edu.tr

Interclubs, İstinye Üniversitesi bünyesinde var olan bir kulüp olarak başta iktisadi idari ve sosyal bilimler fakültesi öğrencilerine yönelik olmak üzere, kuruluş felsefesi ve kimliği ile birlikte sektörün önde gelen isimlerini, liderlerini ve yöneticilerini üniversite kapsamında ağırlayan, diğer kuruluşlarla buluşturan ve değerli tecrübelerinden öğrencilerin ve diğer akademik üyelerin yararlanmasını hedefleyen bir kulüptür. Interclubs tamamıyla öğrenci odaklı bir kulüptür. Farklı ufuklar edinerek kendini donatmayı hedefleyen, kafasındaki soru işaretlerini işin uzmanından gidermek isteyen tüm öğrenci arkadaşlarımızın dostu olma niteliği taşıması nihai amaçlar arasında yer almaktadır. Interclubs, üniversitemiz bünyesindeki öğrencilerin teorik eğitimlerini başarıyla pratiğe geçirmiş kişilerle iletişim kurması farklı bakış açıları edinebilmeleri ve sektör öncesi önemli bir farkındalık kazanmaları açısından oldukça önemli bir bağ kurmayı amaçlamaktadır.

logo
Süeda Şahin
180522002@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı, iş hayatında söz sahibi olacak güçlü bireyleri bünyesinde bulundurarak profesyonel dünyada karşımıza çıkabilecek her türlü konuyu tartışmaktır. Vizyonu, her şartta geleceğe pozitif bakan iş insanlarının kariyerlerine küçük bir katkı sağlamaktır. Bizler geleceğin yöneticileri olarak içinde bulunduğumuz durum ne olursa olsun onu pozitif bir artıya dönüştürmekle sorumluyuz. İşletme ve Ekonomi kulübü tüm bu zorlu süreçleri birinci ağızdan dinlemek için kariyer hayatı güçlü bireyleri konuk etmekte ve onların tecrübelerinden yararlanıp, birebir iletişim kurmaktadır. Tüm bu iletişimlerin hayatımızın bir döneminde bize büyük tecrübeler olarak döneceğine inanıyoruz.

Logo
Doğa Öykü Gürer
180601086@stu.istinye.edu.tr

Taraftarı olduğu Fenerbahçe Spor Kulübü’ne, içinde yaşadığı çevreye ve topluma artı değerler sağlamak adına kurulan kulüp, aynı zamanda üyelerine en etkili şekilde destek verecek nitelikleri kazandırmak ve bilinçli, etkili ve güçlü bir kamuoyu desteği yaratmak amacı gütmektedir. Fenerbahçe Spor Kulübüne düzenli olarak proje üreten bir organizasyon haline gelmek için siz de kulübe katılabilirsiniz.

Ayşe Sena Üye
180201044@stu.istinye.edu.tr

Öğrencilerin ders aralarında belli saatlerde zihinlerini dinlendirmeyi, eğlenmelerini ve aynı zamanda spor yapmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bu sporun odaklanmayı artırmasından dolayı öğrencilerin akademik başarılarını da arttırmalarına katkı sağlamayı hedefler.

logo
Erdem Kaya
195040055@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüzün amacı; oyun geliştirme sürecine ilgi duyan insanları tek çatı altına toplamak, oyun geliştirmeye merakı olan insanlara gerekli eğitimlerin verilmesini sağlamak, çeşitli etkinliklerle oyun sektörünün profesyonellerini öğrencilerle buluşturmak ve dijital oyun fikirlerinin gerçekleşmesine yardımcı olmaktır.
Bunların yanında okulumuzun Dijital Oyun Tasarımı Bölümünü yaptığımız etkinlikler ve tasarladığımız oyunlarla geniş kitlelere tanıtmayı hedeflemekteyiz.

logo
Ege Kutlu
180722007@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesinin Robotik ve Mekatronik kulübüdür. Bu alanda Robotlar, İnsansız Hava Araçları, Otonom Sistemler, Çevre ve Şehir teknolojileri, Yenilenebilir Enerji alanlarında projeler üretmeyi hedefleyen bir proje kulübüdür. Şu ana kadar bünyesinde 3 farklı teknofest takımı barındıran kulüp, vizyonunu proje ve üretim olarak belirlemiştir. Bu alanda elindeki imkanlarla birlikte en çok üreten öğrenci kulübü olmayı hedefler.

Logo
Zeynelabidin Özgül
180101005@stu.istinye.edu.tr

1952 yılında kurulmuş; bağımsız, siyasi olmayan ve kar amacı gütmeyen Türkiye’deki tıp öğrencileri arasında oluşturulmuş en köklü kuruluştur. Ülke çapında 82 tıp fakültesinde üye yerel temsilcileri mevcut ve bu sayı artmaktadır. Üye tıp fakülteleri ile Türkiye’deki 30.000'den fazla tıp fakültesi öğrencisinden oluşan bir ağa sahip olmakla birlikte, uluslararası çapta ise kurulduğu yıldan beri üyesi olduğu IFMSA (Uluslararası Tıp Öğrencileri Birlikleri Federasyonu) dahilinde 127 ülkede bulunan 137 Ulusal Üye Kuruluşu arasında Türkiye’yi temsil etmektedir. Birlik; Türkiye’deki tıp fakültesi öğrencileri için ve tıp fakültesi öğrencileri tarafından yürütülen, tamamen gönüllülük esas alınarak çalışan bir organizasyondur. Birleşmiş Milletler ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) tarafından resmi olarak tanınan IFMSA’in Türkiye’deki temsilcisi konumundadır. Diğer dış paydaşlarımız ise şunlardır: UNICEF, UNESCO, UNFPA, UNAIDS, EMSA, AMEE

logo
Yağmur Üstündağ
190402072@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Kulübü’nün amacı gençlerin öncülüğünde vakfın ilkeleri olan farklılıklara saygı, şeffaflık ve hesap verebilirlik, yerel katılım, ekip çalışması, yaşam boyu öğrenme ve girişimcilik ilkeleri çerçevesinde atölyeler ve sürdürülebilir projeleri hayata geçirmektir.

Logo
Ata Baran Köroğlu

Kulüp, gastronomi bilimi dahilinde; kültürel, sanatsal ve uygulamalı faaliyetler yapmaktadır. Gastronomi alanında workshoplar yaparak, değerli hocalarımızla ve sektördeki bilirkişilerle söyleşiler düzenleyerek faaliyet göstermektedir.

Logo
Muhammet Fatih Öztürk
170101044@stu.istinye.edu.tr

Başta sağlık ihtisas alanları olmak üzere tüm üniversite öğrencilerinin bünyesinde yer alabileceği, gönüllülerinin lisans sonrası yaşamlarındaki kişisel gelişimini, yüksek farkındalık seviyesini ve bu farklılıklara dair sorumluluk sahibi olmasını hedefleyen ve Yeryüzü Doktorlarının bu toprakların iyiliğini yeryüzünün tamamına yaymak hedeflerinde bir paydaş olarak yer alabileceği öğrenci kulübüdür. Sağlık alanında odaklanmış insani yardım derneği Yeryüzü Doktorları’nın gençliği ve geleceğiyiz.

Logo
Sena Onuk
170301028@stu.istinye.edu.tr

Eczacılık Fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan İstinye Üniversitesi Eczacılık Öğrenci Birliği’dir. ISUPA’ da tüm organizasyonların düzenlenmesinden ve yürütülmesinden tamamen öğrenciler sorumludur. Eczacılık Öğrenci Birliği ISUPA; Türkiye’deki ve dünyadaki eczacılık mesleğinin gelişmesine katkı sağlamayı, sağlık dünyasına ve sosyal hayata faydalı ve yenilikçi katkılarda bulunmayı, öğrencilerin bugünün ve geleceğin dünyasına hazırlanmalarına destek olmayı, öğrencilerin mesleki ve sosyal becerilerinin gelişmesi, çeşitli alanlarda farkındalık kazanması, kişisel ve kariyer hedefleri belirlemesi için yol gösterici olmayı amaçlar. Tüm bunları öğrencilerin organizasyonlarıyla gerçekleştirerek öğrencilerin ekip içi iletişim ve iş birliği becerilerinin gelişmesini, çeşitli deneyimler elde etmesi ve fırsatlarla karşılaşmasını hedeflemektedir.

logo
Buse Sezgin
200202123@stu.istinye.edu.tr

İstinye Üniversitesi Genç KIZILAY kulübünün amacı, Gençlerimize dayanışma, yardımlaşma ve şefkat duygularını aşılamak; düşünce, din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin kardeşlik ve arkadaşlık bağlarını kuvvetlendirmek; milli ve manevi değerlerine bağlı, yurdunu ve milletini seven sağlıklı bir nesil yetiştirilmesine yardımcı olmak; Gönüllü Kızılaycılar kazanmak ve yetiştirmek; Kızılaycılık ilkelerinin yurt ve dünya gençleri arasında yayılmasını sağlamak ve gençlerin de insan ıstırabının azaltılması yönündeki çalışmalara katılımını sağlamak adına kurulan kulüptür.

Logo
Mert Süküt
190508052@stu.istinye.edu.tr

Kuruluşundan bu yana hedefleri doğrultusunda alanlarında lider olan onlarca konuğu ve yüzlerce değerli öğrenciler ile mezunları bir araya getiren ve getirmeye de devam eden kulüp, bunlarla birlikte etkinlik katılımcılarından aldığı geri dönütleri dikkate alarak çıktığı bu yolda gün geçtikçe büyümeye ve daha çok insana hedeflerine giden yolda ışık olmaya devam ediyor. Ayrıca hedef kitlesini üniversite öğrencileri ile sınırlandırmayarak ayrım olmaksızın, kendini geliştirmek isteyen her yaş grubundan insanı kapsamaktadır.

Logo
Mehmetcan Emanet
190722104@stu.istinye.edu.tr

2018 Aralık ayında kurulan MAI Club tıp ve mühendislik öğrencileriyle birlikte multidisipliner projeler üzerinde çalışmayı ve insanlığa faydalı ürünler üretmeyi hedefleyen öğrenci kulübüdür. Hali hazırda 3 adet Ar-Ge takımı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Logo
Ceydanur Purtul
180622017@stu.istinye.edu.tr

Mimarlık kültürüne ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde farklı sınıftan öğrencilerin bir araya gelerek kentin sorunlarının, geleceğinin konuşulabildiği, kente dair bilgi ve deneyimlerin paylaşılabildiği özgür, çok sesli bir ortam yaratıp, atölye çalışmaları, söyleşiler, workshoplar vb. etkinlikler düzenleyerek mimarlık öğrencilerine farklı bakış açıları kazandırmayı hedeflemektedir. Mimarlık öğrencisinin ihtiyaç duyacağı belge, kaynak ve programların paylaşılacağı kulüpten donanımlı mimarlık öğrencisi yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Logo
Buse Meriç Açar
170401010@stu.istinye.edu.tr

Multidisipliner bir kulüp olup her bölümden öğrencilerin katılabileceği bir kulüptür. Kulübün amacı, her bölümden öğrencilerin fikirlerini bilimsel açıdan değerlendirip etkinliklerde her bir üyeye bir şeyler katmaktır. Ayrıca aynı bölümden öğrencileri, düzenlenen etkinliklerde hocalarla buluşturup gelecek için fikir edinmelerini sağlamaktır.

Logo
Mustafa Gürkanlı
180402002@stu.istinye.edu.tr

Müzikle ilgilenen ve ilgilenmek isteyen tüm öğrencilerimizi herhangi bir tür kaygısı gözetmeden bir araya getirmek ve müzik çevresinde eğlenceli, sosyal bir ortam oluşturmak amacıyla kurulmuştur. Üyeler; kulüp içerisinde aktif roller alarak kulüp çatısı altında düzenlenecek olan tüm etkinliklerde görevler alabilecek, müzik odasında çalışmalar yapabilecek, açılabilecek enstrüman derslerine katılarak kendilerini bu konularda geliştirebilecek ve tüm okulun davetli olduğu geniş çaplı konserlerde performanslarını sunabilecektir.

Logo
Begüm Işıkgil
180620042@stu.istinye.edu.tr

Türkiye’de ve Dünyada bulunan milyonlarca nadir yaşamın farkında olmak ve nadir hastalıklarla doğrudan ilişkili alanlarda okuyan arkadaşlarımıza bu hastalıkları tanıtmak amacıyla kurulmuştur. Tıp, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Eczacılık, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik veya Psikoloji bölümleri gibi nadir hastalıklar ile doğrudan ilişkili bölümlerdeki öğrencilere kariyerleri boyunca özellikle Türkiye’de sıkça karşılaşabileceklerinin bilinciyle bu hastalıkları tanıtmak, hasta bireyler ve aileleriyle doğru iletişim halinde olmalarını sağlamak temel düşüncedir. Nadir hastalıklarla ilgili bilgilendirici seminer ve konferanslar düzenlemektedir.

Logo
Yaren Karlık
170402071@stu.istinye.edu.tr

Psikoloji öğrencilerini ve bu bilim dalına ilgi duyanları bir araya getirmeye çalışan ve bunun için psikolojinin her alanında, uzman akademisyenleri davet edip iş birliği yaparak seminerler ve konferanslar düzenleyen bir kulüptür. Kulüp; psikoloji bilimini, psikolojinin alt dallarını ve uygulama alanlarını tanıtmak, ruh sağlığına ve psikolojik bozukluklara ilişkin farkındalığı arttırmak, psikolojik destek almaya ilişkin önyargıların azaltılmasına katkı sağlamak, ruh sağlığı çalışanlarının mesleki bilgilerini öğrencilere aktarmalarında rol oynamak, toplumsal sorunlara ilişkin farkındalığı arttırmak ve toplumsal sorunların çözümüne katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Logo
Mustafa Özaktaş
180724013@stu.istinye.edu.tr

Ulusal ve Uluslararası, Mekanik ve Elektronik Yarışlara Katılarak Ülkemizi ve Üniversitemizi Başarılı bir şekilde Temsil Etmek için bir araya gelmiş bir YARIŞ Takımıdır.

Logo
Nilay Kıyılar
190320061@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüz sağlık öğrencileri tarafından kurulmuş ve sağlık öğrencileri tarafından yürütülmektedir. Faaliyet gösteren üyelerimiz yine sağlık öğrencileridir. Sağlık Okuryazarlığı Kulübü olarak özellikle sağlık bölümünde okumayan ve çalışmayan kişilere sağlık okuryazarlığını öğretmek, sağlık hakkında doğru bilgiye ulaşmalarına yardım etme ve bunları anlama hakkında onları yönlendiriyoruz.

Logo
Rabia Karakoyun
200503017@stu.istinye.edu.tr

Kulübün amacı, Sağlık Yöneticisi adaylarının, bu alanda üretilen bilimsel bilgi ve edinilen tecrübeyi gelişimlerine yönelik etkinlikler düzenleyerek, sektör yöneticileri ve akademisyenler ile bir araya getirmek ve yönetici adayı arkadaşlarımıza kariyer basamaklarında ilerlerken, entellektüel birikimlerine de katkı sağlayacak tecrübeler kazandırmaktır. Kulübümüz bu amaçla sosyal, kültürel ve mesleki gelişime yönelik etkinlikler, seminerler, eğitimler ve sosyal sorumluluk projeleri düzenlemektedir.

Logo
Zehra Gül
180201007@stu.istinye.edu.tr

Beslenme ve Diyetetik bölümü öğrencileri tarafından 2016 yılında kurulan kulüp, üniversite ve üniversite dışı olmak üzere bireyleri sağlık ve sağlığın kapsadığı diğer alanlarda bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi; bu doğrultuda bireylerin minimal hastalık ve maksimum iyilik halini sürdürebilmesini amaçlamaktadır. Kulüp çeşitli stant çalışmaları, söyleşiler, konferanslar, seminerler ve etkinlikler düzenleyerek üniversitemizi bu alanda temsil etmektedir.

Seekers of Knowledge Club
Lina Mustafa
lina.mustafa@stu.istinye.edu.tr

The objective of this club is to build a network for students from different departments that addresses various topics through the events held in the club. It also focuses on enhancing several essential skills that every student requires to mention in their CV or will be demanded in his/her job. In addition, it provides the student the needed tools to prepare an activity/project of their choice at Istinye University.

Logo
Fatih Keleş
180504016@stu.istinye.edu.tr

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü öğrencileri tarafından kurulan kulübün birincil amacı tarihte yaşanan ve bugüne sirayet eden, siyaset ile uluslararası ilişkilerin alanına giren meseleleri bilimsel perspektiften ele alarak gerekli yorumları ortaya koymaktır. Bu doğrultuda alanında uzman isimler üniversitemizde ağırlanarak çeşitli konularda konferanslar düzenlenmektedir. Bununla birlikte uluslararası ilişkiler alanında çalışmalar yürüten araştırma merkezlerinin zirve, çalıştay, sempozyum gibi uluslararası katılımcıların yer aldığı programlara da kulüp üyeleri katılım sağlayabilmektedir.

Logo
Zeynep Arık
180725010@stu.istinye.edu.tr

İnşaat Mühendisliği öğrencileri tarafından, alışılagelmiş-klasik İnşaat Mühendisliği’ne yeni bir soluk katıp Akıllı Şehir, Dijital Gelecek ve Yapay Zeka gibi terimleri barındıran yeni nesil İnşaat Mühendisliği yolunda atılan adımları takip edip destek olmak, bu projeler hakkında bilgi edinmek ve bilgilendirmek, en önemlisi de yeterince donanıma sahip olduktan sonra Global bir Akıllı Şehir Projesi geliştirmek için açılan öğrenci kulübüdür.

Logo
Elif Barha
180207044@stu.istinye.edu.tr

Bireyi çevresi içerisinde ele alan, bireyin refahını ve iyilik halini arttıracak projelere yönelen kulüp toplumsal düzeyde etkinlikler düzenlemektedir. Bireyin kendisi ve içinde yaşadığı çevreyi sosyal değişime ve gelişime açık hale getirmeyi hedeflemektedir

Sosyal Farkındalık Kulübü
Burak Kaplan
190422057@stu.istinye.edu.tr

Kulübümüzün amacı engeli olan bireylere daha sosyal ve aktif olabilecekleri bir ortam sağlamak ve bu bağlamda gönüllülük esasına dayanarak etkinlikler, projeler ve sosyal yardım çalışmaları organize ederek toplumun, engeli olan bireylere yönelik olan ön yargılarına karşılık farkındalık sağlamayı amaçlamaktadır.

Logo
Muhammed Emin Altunok
190726070@stu.istinye.edu.tr

Kurulduğu günden beri başta her canlının tüm haklarını korumayı ve ihtiyacı olan her canlının temel ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan Sosyal Sorumluluk başlığı altında, insanların eğitim ihtiyaçları, sağlık ve barınma gibi birçok alandaki çeşitli sorunlarının giderilmesi ve haklarının korunması adına çalışmalar yapmayı amaçlamaktadır.

Logo
Yunus Angün
181103558@stu.istinye.edu.tr

Üniversite öğrencilerinin spor yaparak topluma entegre olmalarını sağlamak amacıyla her türlü spor organizasyonları ve sosyal sorumluluk projeleri yapılmaktadır.

Logo
Elif Beyza Arslan
180201043@stu.istinye.edu.tr

Amacı; 17 ana başlıktan oluşan sosyal, kültürel ve ekolojik meselelerin çözümüne odaklanmaktır. Bünyesinde bulundurduğu kişileri sürdürülebilirlik hakkında bilgilendirmektedir. Etkinlikler arasında bilgilendirici seminerler ve okul içerisinde gerçekleştirilen küçük eğitici etkinlikler yer almaktadır. Kulüp olarak yapılan etkinlikler; açlık ve yoksulluğa son vermek, toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak, sorumlu üretim ve tüketimi yaygınlaştırmak gibi amaçlara hizmet etmektedir.

Tiyatro Kulübü
Simay Cenik
200422068@stu.istinye.edu.tr

“ Tiyatro; insanı, insana, insanla, insanca anlatmaktır.” İşte bu yüzden tiyatro iyidir, iyi gelir, iyileştirir, iyi hissettirir, insan olduğunuzu hatırlatır. Sadece akademik değil, sosyal yönden de kendini geliştirmen ve ilgi duyduğun alanlarda özgürce vakit geçirmen için Tiyatro Kulübü seninle. Olmak istediğin kişiye sahnede bürünebilir, gelmiş geçmiş bütün dönemlerde yaşayabilirsin. Ruhunu özgür bırak. Unutma ki mezun olduğunda alacağın diploma kadar sosyal ve kültürel zenginliğin de çok önemli. Ayrıca sendeki sosyalleşmenin katkısı dışında; düzene karşı olan eleştirel yapısı ve insanlara tiyatro yoluyla sanatı sevdirmek ve de hayata karşı eleştirel ve farklı bir bakış açısıyla bakmanızı sağlamayı amaçlamış olup bu doğrultuda birçok öğrenci yetiştirmek asıl hedeflerimiz arasında. Sergilenecek bir çok oyunun yanında, şiir gösterileri ve önemli günlerde oyunlar sergilenecektir. Sen de zaman kaybetmeden Tiyatro Kulübündeki yerini al. Ders dışındaki zamanlarında coşku, heyecan ve eğlencenin tadını çıkar. Hayatındaki rolün dışına çık. Oyun, sahne, perde hazır. Peki ya sen!

Logo
Burak Kozan
170701004@stu.istinye.edu.tr

Toplumsal faydanın sağlanmasında yapay zeka uygulamalarının araştırılması, geliştirilmesi, yapay zekaya ait bias (ön yargı, yanılgı) ve regülasyonlar gibi toplumu etkileyecek konularda farkındalık kazandırmaya yönelik etkinlikler düzenleme amacıyla kurulmuştur.

Logo
Hasan Maviş
191201116@stu.istinye.edu.tr

Türklüğün, Türkçülüğün yaşatılması, Türk tarihindeki önemli gün, kurtuluş ve kuruluş tarihlerinin hatırlatılması, Türkmen soydaşlarımızı ve diğer Türk kökenli devletleri tanıtmak amacıyla kurulan kulüptür.

Logo
Kubilay Torçuk
170507009@stu.istinye.edu.tr

Galatasaray'ın taraftar grubu olan ultrAslanın İstinye Üniversitesi öğrencileri için kurulan taraftar kulübüdür. Üyelerinin takım ruhu içinde birlikte hareket etmelerini sağlamak ve takımlarına her branşta her maçta destek vermesini amaçlamaktadır. Kulüpte maçlarla birlikte birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atılmaktadır. Gençliğiz, Geleceğiz, Galatasaray’ın olduğu her yerdeyiz!

Logo
Emirhan Uğurcan
190603131@stu.istinye.edu.tr

Amacı, taraftarı olduğu Beşiktaş kulübünü branş farketmeksizin armanın olduğu her yerde destekleyip sporculara itici güç olmak, taraftarı olduğu Beşiktaş kulübünü tribün dışında da iyi bir şekilde temsil etmek, çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almak ve sosyal sorumluluk projeleri üretmek, üyelerimizle birlikte çeşitli sosyal aktiviteler düzenleyerek yoğun okul hayatlarında streslerini azaltmak.

Logo
Tamer Çoban
180508030@stu.istinye.edu.tr

Anadolu Efes Basketbol takımını desteklemek ve Sosyal Sorumluluk projelerine destek vermek amacıyla kurulmuştur. Anadolu Efes Yönetimi, Oyuncuları ve Basketbol'un önde gelenleri ile etkileşim halinde bir öğrenci kulübüdür.

Logo
Hazar Balcı
180421006@stu.istinye.edu.tr

Yabancı diller bölümü desteği ile, İngilizce haber bültenleri hazırlamak için kurulmuştur.